Sami sobě cestovkou. Blog o cestování a výletech.

Výstava Petra Síse v DOX

V

DOX je v pražských Holešovicích tak trochu zjevení. Přestože kolem něj chodím skoro každý týden už 4 roky, dovnitř jsem se podíval až dnes. Jak jinak, než s Kačkou a na výstavu Petra Síse, původem českého ilustrátora a autora dětských knih, který to bohužel, jako mnoho jiných schopných lidí, v 80. letech zabalil a emigroval do USA. Těžko říci, jestli by dosáhl takového věhlasu, kdyby tak neučinil (spíš myslím, že ne).

Výstava je to moc povedená, rozprostírá se ve 2 patrech a zahrnuje originální ilustrace několika knih (Ptačí sněm, Zeď, Tři zlaté klíče, Robinson, Pilot a Malý princ a nepublikované Deníky). V horním patře je taková malá soukromá Lennonova zeď, kde se můžete vyřádit s pastelkami, pokud by vás přepadla náhlá inspirace.

Využili jsme toho, že vstupné platí v celých prostorách a nakoukli i na výstavu DataMaze, navštívili kavárnu a hlavně se šli podívat ven – na terasu, a hlavně … na vzdocholoď! Z venku vypadá naprosto epesně, ale ještě lepší je, že se dá vlézt i dovnitř. Je ze dřeva a oceli, takže ve vzduchu by asi nelétala, ale i tak poskytla skvělou příležitost k focení.

Výstava Petra Síse trvá do 20. ledna 2020 a vstupné stojí 180 Kč za dospělou osobu do celého areálu.

Líbil se Vám článek? Podělte se s ostatními

O autorovi

MKáčko
MKáčko

Jsme mladí manželé, Michal a Kačka. Kamarádi nám říkají zkráceně MKáčko. Chodíme na výlety po České republice, cestujeme po světě a píšeme o svých zkušenostech. Tohle je náš blog.

1 komentář

Sami sobě cestovkou. Blog o cestování a výletech.