Sami sobě cestovkou. Blog o cestování a výletech.

Naše plány

N

Na této stránce shromažďujeme nápady na další cesty, naše plány a sny.

Výlety po ČR

Zámek Konopiště – jezdíme kolem něho po silnici několikrát do roka, ale ještě nikdy jsme nebyli u něj.

Lomy Velká a Malá Amerika – Šli jsme kousek od nich na nedávné procházce na Karlštejn a napadlo nás, že by to mohl být zajímavý výlet.

Mariánské lázně – Znovu se vrátit do Mariánských lázní, kde jsme sice nedávno byli, ale mimo sezónu a za špatného počasí. Užít si město znovu za krásného sluníčka a fungující Zpívající fontánou.

Liberec – Ideální podzimní/zimní výlet vlakem, navštívit proslulou IQLandii.

Písek – Vydat se ještě s babičkou na procházku městem jejího mládí.

Praha, Křižíkova fontána – Navštívit hudební/světelné představení u Křižíkovy fontány.

Cesty do zahraničí

Vídeň – busem nebo vlakem do Vídně na pár dnů, podívat se na památky a historická zákoutí. Když by to vyšlo, tak jako bonus slyšet představení Vídeňské filharmonie.

Itálie – Zhruba dvoutýdenní cesta do severní a střední části Itálie. Tam letadlem, mezi městy vlakem, vždy na pár dnů v jednom. Nazpět opět letadlem. Navštívit města jako Milán, Benátky, Florencie, Pisa, Řím, Neapol. Ochutnat pravou italskou pizzu.

Austrálie a Nový Zéland – Srdcovka a velký sen. Chtěli bychom procestovat autem větší část Austrálie a Nového Zélandu. Cesta alespoň na 2 měsíce.

Kanárské ostrovy – Tohle je hlavně Michalův sen. Protože naše práce není vázaná k jednomu místu, chtěli bychom zkusit žít pár měsíců přes zimu někde v teple. Ideální jsou z tohoto pohledu Kanárské ostrovy, kde je stabilní teplota a sluníčko po celý rok a kam pár lidí v našem okolí takto na zimu už jezdí.

Shetlandy – Tohle je pro změnu velký Kaččin sen. Chtěli bychom nějakou dobu (třeba rok) žít a bydlet na Shetlandech, dalekých ostrovech v Atlantském oceánu patřících pod Velkou Británii. Vyzbrojeni dalekohledem a fotoaparátem bychom v průběhu roku pozorovali zdejší početné ptačí populace, zejména naše oblíbené Papuchalky.

Estonsko – Chtěli bychom navštívit tuto krásnou severskou zemi a pokochat se její přírodou. Kačka si oblíbila slow webcam z estonského pobřeží a ráda by ho někdy viděla na vlastní oči.

Spojené státy – Přestože jsme USA již jednou navštívili, rádi bychom se tam v budoucnosti vrátili, protože je tolik úžasných věcí, které jsme ani za těch 5 týdnů prostě neměli šanci zvládnout. Národní park Yellowstone, Pacific Coast Highway od San Diega až úplně na sever k Seattlu, Anteloupe canyon a mnoho dalšího.

Plavba zaoceánským parníkem – Rádi bychom se vydali na kratší plavbu zaoceánským parníkem, po Středomoří, Karibiku nebo kolem Kanárských ostrovů.

Letní Alpy – Podívat se do Alp i na jaře nebo v létě, když není sníh a je hezky. Na túry, chození po horách v kombinaci s občasným výstupem lanovkou.

Sami sobě cestovkou. Blog o cestování a výletech.