Sami sobě cestovkou. Blog o cestování a výletech.

Jan Zrzavý v Muzeu Kampa

J

V sobotu 19.5. jsme navštívili výstavu Jana Zrzavého v Muzeu Kampa. Výstavu můžeme doporučit. Uvnitř se bohužel nesmí fotit, takže tentokrát bez našich fotografií.

Michalovi se nejvíce líbily Bárky na pobřeží a jeden velice realistický portrét kreslený tužkou, obě v nejzadnější místnosti.

Kačce zase Benátky (v zadní místnosti) se spoustou růžových tónů, krajiny a několik maleb českých vesnic v místnosti prostřední.

Užitečné informace

Jak se dostat k Muzeu Kampa

Nejkratší cesta je tramvají na stanici Hellichova a pak 500 metrů pěšky.

Můžete také jet metrm na stanici Malostranská a potom pěšky necelých 900 metrů kolem Karlova mostu.

Autem to ani nezkoušejte, v okolí nemá normální člověk šanci zaparkovat.

ROZSAH EXPOZICE

Expozice zabírá 3 místnosti. V té první najdete obrazy hlavně z počátku období, některé z nich i lehce erotické. V prostřední místnosti jsou obrazy s náboženskými motivy a krajiny. V poslední místnosti jsou motivy z Bretaně, Benátek, portréty a litografie.

Počítejte asi s hodinovou návštěvou.

Cena

Základní vstupné stojí 130 Kč. V ceně jsme dostali i možnost navštívit výstavu Vladimíra Kopeckého, což už je na nás už ale příliš abstraktní dílo a moc nás nezaujalo.

Trvání výstavy

Výstava trvá do konce června.

Líbil se Vám článek? Podělte se s ostatními

O autorovi

MKáčko
MKáčko

Jsme mladí manželé, Michal a Kačka. Kamarádi nám říkají zkráceně MKáčko. Chodíme na výlety po České republice, cestujeme po světě a píšeme o svých zkušenostech. Tohle je náš blog.

Přidat komentář

Sami sobě cestovkou. Blog o cestování a výletech.