Sami sobě cestovkou. Blog o cestování a výletech.

Famozclub Zvířetice: Zkušenosti a recenze ubytování

F

Tento víkend jsme po svatbě našich přátel strávili jednu noc ve Zvířeticích. Ubytovali jsme se ve Famozclubu a svého rozhodnutí nemáme důvod litovat.

Lokalita

Famozclub se nachází na kraji Zvířetic, hned za cedulí (případně těsně před cedulí, podle toho, za jakého směru jedete). Ve Zvířeticích je to jeden z největších objektů vůbec, takže ho prakticky nemáte šanci minout. Vjezd je z vedlejší ulice, takže neruší projíždějící vozidla (kterých stejně není mnoho).

V prostoru ubytování se nachází několik altánů, z jednoho při naší návštěvě hrála do pozdních hodin hudba – nepříliš nahlas, při otevřených oknech by to však rušilo. Pokoje jsou však dosti dobře odhlučněné. Jakmile jsme zavřeli okno, vůbec nic jsme neslyšeli.

Parkování

Objekt disponuje poměrně rozsáhlými pozemky a není problém najít parkování uvnitř v areálu nebo na příjezdové cestě přímo před vjezdem. Parkovací místa jsou prostorná a nebudete mít problém zaparkovat ani s větším automobilem. Parkování je zdarma.

Velikost pokoje

Bydleli jsme v pokoji č. 9 a velikost pokoje odpovídala spíše menšímu apartmánu. Rozhodně jsme měli dostatek prostoru.

Čistota

Podlahy i povrchy pokoje byly uklizené a bez prachu. Koupelna i WC byly čisté, bez jakýchkoliv známek problémů. Ručníky byly bílé a nebáli jsme se je použít. Ložní prádlo bylo rovněž bez znečištění.

Koupelna

Koupelna byla spojená s WC. Sprchový kout byl velmi prostorný, s malým držákem na 2 sprchové gely. Voda tekla teplá, ale až po čase, večer bylo třeba počkat asi 2 minuty, než odtekl dostatek vody studené. Proud vody byl spíše mírný, bylo možné se v něm bez problémů osprchovat, ale jsme zvyklí na silnější.

K ručníkům jsme dostali i malá mýdla s šampónem, u WC byla dostatečná zásoba toaletního papíru, bílého, dvojvrstvého.

Postel

Postel sestávala ze 2 matrací vedle sebe, s mezerou uprostřed. Matrace byly dosti měkké. Peřiny jsme měli 2, každý vlastní, s dostatečnou hřejivostí. Polštář měl každý 1, velmi měkký a s nepříliš dobrou oporou pro krční páteř.

Celkově se na posteli dalo vyspat, i když máte problém se zády, ale máme rádi lepší a delší čas bychom v ní strávit nechtěli.

Vybavení pokoje

Vybavení pokoje bylo letité, ale použitelné. Kromě postele jsme měli k dispozici pohovku pro 2-3 lidi, plochou televizi (cca 25″), stůl se 4 židlemi, kuchyňskou linku, velmi prostornou skříň s poličkami a dostatkem ramínek, 2 zrcadla a ledničku. Lednička byla starší a dosti hlučná, takže jsme ji nakonec nevyužili.

Kuchyňská linka byla ovšem bez sporáku a pravděpodobně se nepočítá s tím, že byste ji použili pro přípravu teplého jídla.

Wifi

Wifi je dostupná z pokojů a je spíše pomalá – 6 Mb/s download, 19 Mb/s upload. Na kontrolu mailů postačí, při načítání obyčejných stránek typu ihned.cz bylo zřetelné zpoždění, ale dalo se to vydržet.

Jídlo

Přímo v ubytování je poměrně velká restaurace a k ubytování máte v ceně snídani. Snídaně byla formou švédského stolu. Šíře nabídky byla překvapivě veliká – u ubytování v obci se 49 obyvateli jsme byli připraveni na mnohem skromnější snídani. Kromě bufetu bylo možné si na přání (bez doplatku) nechat udělat míchaná vejce nebo hemenex. Michal této nabídky využil a personál připravil míchaná vejce přesně dle instrukcí (zcela tuhá, ani trochu tekutá). K míchaným vajíčkům jsme dostali 2 kyselé okurky.

Na stole s jídlem bylo možné nalézt rohlíky, obyčejný i cereální chléb, vejce natvrdo, 2 druhy lupínků, meloun, ovocnou mísu, bublaninu, šunky, salámy, slaninu, plátkový sýr, uzený sýr, plísňový sýr, máslo, tavený sýr, med a jakousi červenou omáčku.

K pití byl jablečný džus, voda s mátou, voda s citrónem, mléko, káva, granko, zelený černý čaj (pouze Earl Grey).

Jablečný džus byl ředěný vodou. Kačka byla spokojená, protože takto ho vždy pije, Michal má ale radši 100% a neředěný a proto tuto skutečnost moc neuvítal. Obecně považujeme ředěný džus za nedobrou vizitku pro jakékoliv ubytování a zde je to drobný a možná trochu zbytečný černý puntík na jinak perfektní snídani.

Volný čas

Famozclub nabízí ohromné množství volnočasových atrakcí, až nás zamrzelo, že jsme neměli více času, takže jsme je neměli vůbec šanci vyzkoušet. Rozhodně největším lákadlem je velký (odhadem tak 20 m) krytý bazén se slanou vodou, sauna, několik zahradních altánků, fotbálek, ohniště, hřiště na fotbal, volejbal a tenis, minigolf a dětské hřiště.

Areál hotelu je velmi prostorný a plný zeleně.

Rozhodně si dokážeme představit možnost strávit tu týden i víc.

Personál

Paní na recepci, která se o nás starala i při snídani, byla velmi milá a úslužná a s personálem jsme za tu krátkou dobu byli velmi spokojeni.

Cena

Za ubytování pro 2 se snídaní jsme zaplatili 1 784 Kč, což je v České republice cena dosti nadprůměrná. V obci jsou ale pouze dvě možnosti, kde se ubytovat, a jelikož se nám nechtělo dojíždět někam dál, museli jsme cenu akceptovat. V last minute se dá sehnat občas o cca 200 Kč levněji.

Ubytování akceptuje platby kartou.

Rezervace

Famozclub má vlastní webové stránky, které ale nepůsobí příliš důvěryhodně. Rezervaci jsme proto provedli přes server Booking.com, kde vidíme dostupnost online a máme velmi příznivé storno podmínky (zrušení do 24 hodin před příjezdem bez stornopoplatků)

Fotky

Shrnutí

Plusy

Ohromná nabídka volnočasových aktivit (bohužel jsme neměli čas je využít)
Velmi milá obsluha
Bohatá snídaně
Pravidelné akce a kulturní program

Mínusy

Postel
Džus ředěný vodou
Pomalejší wifi připojení

Finální verdikt

V obci se 49 stálými obyvateli nečekaně dobré ubytování s velmi bohatým programem. Až na pár drobností můžeme doporučit.

Naše hodnocení: 77 / 100 (Jak hodnotíme ubytování)

Rezervovat ubytování

Líbil se Vám článek? Podělte se s ostatními

O autorovi

MKáčko
MKáčko

Jsme mladí manželé, Michal a Kačka. Kamarádi nám říkají zkráceně MKáčko. Chodíme na výlety po České republice, cestujeme po světě a píšeme o svých zkušenostech. Tohle je náš blog.

Přidat komentář

Sami sobě cestovkou. Blog o cestování a výletech.